Zondag 10 februari 2019: Onrust en zin!

Wat duren de maanden januari en februari toch vreselijk lang allemaal.

We kunnen niet wachten om onze camper weer uit de stalling te halen binnenkort.

Het vervelende is dat we pas begin april ermee weg kunnen door drukke werkweken en volle weekenden de komende weken.

Wel zijn we al bezig met een aantal voorbereidingen op het nieuwe camperseizoen. We willen graag nog wat praktische spullen kopen bij Obelink of De Wit of dichterbij bij Hendriks in Ermelo. 

Er zijn voor de nieuwe camper nog een aantal klusjes te doen, waarbij we de maand maart voor gaan gebruiken. Allereerst beginnen we natuurlijk met de jaarlijkse onderhoudsbeurt en moeten de gasslangen vervangen worden van de verzekering. Overdreven vinden we het, aangezien de gasslangen pas 4,5 jaar oud zijn, maar 2019 het 5e jaar is, moeten we de slangen vervangen. Contact met de verzekeraar leert dat wanneer we dit niet doen, de dekking op brandschade, veroorzaakt door gaslek, komt te vervallen.

Ook werden we door de verzekeraar nogal nadrukkelijk gewezen dat onze camper geen extra opzetsloten heeft en dat risico verhogend werkt voor diefstal of inbraak. De brief hierover was nogal dwingend opgesteld om deze sloten te laten monteren. Of we konden kiezen voor een Bear Lock versnellingsbak-slot. Beide oplossingen kosten per soort ruim 600 euro. De korting op de premie was dan wel 6 euro per maand. Nou…dat kost ons ruim 5 jaar om de kosten eruit te halen. We besluiten om het niet te doen en gewoon uitsluitend de fabriekssloten te blijven gebruiken.

Dan moeten we ook nog het doek van onze luifel van de camper laten vervangen. Dit moest eigenlijk al bij de aankoop van de camper in november, maar omdat het doek wat wij wilden laten monteren niet op voorraad was, besloten we dit dan maar te doen na de winterperiode. Afgesproken is dat we dit ook in maart gaan doen, voordat het echte camperseizoen kan gaan beginnen. We kunnen niet wachten.

De planning is nu dat we het weekend van 2 april voor de eerste keer op pad gaan met de Lambortinki II. De bestickering van de Lambortinki moet ook nog geregeld worden en daarin twijfelen we nog of het echt een totaal andere bestickering moet worden, afwijkend van de vorige camper, of exact weer hetzelfde. Moeten we ook nog regelen. Kortom; we voelen de onrust in ons hoofd en kunnen niet wachten en hebben zin in het nieuwe camperseizoen!

Ook de camper weer ophalen en lekker keuvelen in en rondom de camper zien we enorm naar uit. We moeten voor de deur nog de camper eens goed wassen, goed inrichten en controleren of alles het nog doet nadat de camper uit de stalling komt. Ook alles nog wat meer naar onze hand zetten is nog even een dingetje. Omdat we de camper begin december geleverd hebben gekregen, hebben we voor die paar dagen met de kerst maar alles wat we nodig hadden even naar binnen gelegd, maar nogmaals; het is zaak om voor alles een goed vast plekje te bedenken. De ervaringen in de eerste dagen van gebruik, maken al veel duidelijk wat zinnig en onzinnig is qua inrichting. De grootste uitdaging wordt om de fietsen goed bevestigd krijgen in de garage van de camper. Weer een rek achterop de camper aan buitenzijde zien we niet zitten en dus passen en meten om de beide e-bikes goed en vooral makkelijk in de garage te krijgen. YouTube is daarin weer een super inspirerend medium, dus de grijze, grauwe en kouwe winter-zondagen veel voor dit soort oplossingen gekluisterd aan beeldbuis gezeten om de creativiteit van handige Harry’s te bekijken.

Wat wel leuk is om te melden is dat we door een paar bedrijven zijn benaderd of wij in ruil voor een vermelding in ons blog een gratis product mogen uitkiezen uit hun webshop. Dit verzoek hebben we nu een aantal maal gehad van verschillende bedrijven, dus je kunt stellen dat wanneer je continu meer lezers hebt dan 10.000 per blogbericht, je dan interessant wordt voor dit soort partijen om iets te doen met ons blog camperjoy.com.

Soms zijn het aanbiedingen van voedingsmiddelen, soms outdoor-producten en nu dus iets heel anders, maar wel toepasselijk om onze reizen beter te kunnen plannen en inspiratie op de doen waar we allemaal heen zouden kunnen in de toekomst.

Omdat we nu zo druk zijn om onze vakanties en uitjes van dit jaar te plannen, alsmede onze mini-sabbatical van 8 weken die we in 2020 plannen (dit is Miriam haar uitgesproken wens nu ze in dat jaar een mijlpaal-leeftijd heeft bereikt), is duidelijke kaartmateriaal goed van pas. Want gaan we in die 2 maanden naar Griekenland, Noordkaap, Spanje/Portugal, Marokko of wordt het de laars van Italia en Sicilia?

Gaaf is het dan ook te melden dat we gratis kaartmateriaal mochten bestellen indien we de website-link van dit betreffende bedrijf in ons blog zouden noemen. 

Ook is het mogelijk om bij hun prachtige wereldkaarten op hout te bestellen. Hetzelfde kan ook met foto op canvas om daar wereldkaarten te bestellen. Zitten echt mooie producten bij!

Al bladerend door hun websites te kijken, komen we een mooie wereldkaart tegen die we besluiten te bestellen. Miriam heeft weer interieurplannen met onze woonkamer en daarin zou deze wereldkaart prachtig uitkomen boven de bank. Lekker dromen over wereldbestemmingen.

Voorlopig duurt de winter nog even voort en is april nog ver weg voordat we weer kunnen genieten van de camper, de ontluikende lente in de natuur en ons drietjes op pad.

Voorlopig nog even volop druk met werk en zijn er nog wel een paar weekendtrips zonder camper ook gepland, dus niks te klagen hier! Hard werken en hard recreëren; niks mis mee!!

Gepubliceerd door martin&miriam

Getrouwd, woonachtig in Lelystad, beiden zelfstandig ondernemer, camper, motor, reizen, koken, muziek, liefde voor ons huis en tuin, eigenaar van Joep onze ruwharige dwergteckel.

Plaats een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: